Výkonné a praktické svítilny

Čelové svítilny nachází své uplatnění při práci a také ve volnočasových aktivitách (turistika, výpravy za dobrodružstvím, táboření, lov, rybaření, hry, adrenalinové sporty).

Umístění čelovky na hlavě umožňuje směrovat světlo pohybem hlavy. Baterie jsou vyměnitelné nebo dobíjecí a jsou umístěné buď přímo u reflektoru, nebo na opačné straně pásku v ochranném krytu spojeném s reflektorem kabelem. Některé dokonalejší čelovky, které používají vojáci, jeskyňáři, lesníci či lovci, jsou vodotěsné.
průzkum jeskyně

Kvalitní čelové svítilny mají robustní konstrukci, odolnou vůči počasí, prachu a mechanickému poškození. Žárovky a halogeny jsou nahrazeny LED diodami, díky kterým vydrží svítilny na jedny baterie nebo na jedno dobití svítit mnohem déle.

Značkové čelovky nabízí několik režimů svítivosti, nouzové světlo na přivolání pomoci nebo upozornění na nebezpečí a červené světlo. Některé modely je možné naklánět v držáku a tím nastavit požadovaný směr osvícení. Popruhy jsou velice pružné a dobře svítilnu zafixují. Většinou mají i reflexní prvky.

V nabídce prodejce jsou i čelové svítilny pro náročnější zákazníky, kteří rádi používají moderní technologie. Tyto modely jsou špičkové výrobky, což se odráží i v jejich pořizovací ceně, ale investice se určitě vyplatí a koupí získáte spolehlivý a zajímavý produkt.
siluety vojáků

Jde například o čelovou svítilnu se dvěma nezávislými reflektory, které můžete nasměrovat na dva různé směry. Reflektory mají dohromady větší svítivost než dálková světla automobilu. Praktické využití najde i samostatný dobíjecí akumulátor, který lze využít i pro dobíjení telefonu a jiné elektroniky přes USB kabel. Čelovku lze po připojení na akumulátor jednoduše přeměnit na výkonnou ruční svítilnu. Pro zvídavé lidi, kteří rádi zkouší nové věci jsou zajímavé čelovky, které spolupracují s chytrým telefonem, kterým lze kontrolovat stav akumulátoru, zbylou dobu svícení při různé intenzitě, nastavovat intenzitu dle potřeby a stavu baterii atd.

Nabízené zboží je přehledně seřazeno, snadno si vyberete podle značek, v úvahu můžete vzít i hmotnost čelové svítilny, maximální dosvit a světelný výkon.