Kde se uplatní vysokotlaké a nízkotlaké rtuťové výbojky

Rtuťové výbojky jsou stále žádané výrobky a s velkou pravděpodobností se uplatní i v budoucnu. U vysokotlakých zdrojů nedosahují sice takových parametrů, jako sodíkové nebo metalhalogenidové, ale mají své výhody. Jsou to především nízké výrobní i provozní náklady a v některých případech i dostačující světelné parametry. Mohou se také instalovat v libovolné poloze a vysokotlaké baňky vyžadují pouze předřadník (tlumivku), nikoli zapalovač.

divadelní scéna

Kde se můžete setkat s rtuťovou výbojkou

Průmyslové komplexy – v některých průmyslových odvětvích je žádoucí docílit studený odstín bílého světla pro zvýšení ostražitosti a bdělosti obsluhujícího personálu. K tomu jsou vhodné jak metalhalogenidové, tak i rtuťové vysokotlaké výbojky.

Dekorativní a umělecké osvětlení – pro fotografy, divadelní scény, venkovní umělecké produkce, výstavy (muzea a galerie) a podobné náměty jsou ideální volbou vzhledem k teplotě chromatičnosti nad 3800 K a s nižším indexem podání barev. Barevné zkreslení dokáže navodit zvláštní atmosféru, což je za daných okolností neutrálního bílého světla zajímavý jev.

divadelní hlediště

Obchodní sektor – kromě průmyslové výroby se uplatní i v sektoru služeb a v obchodní sféře vzhledem k nízkým nákladům na pořízení a provoz a dlouhé životnosti. Využívají se i v některých obchodních centrech a supermarketech, na parkovištích, skladech, a v odvětví logistiky.

Zářivky – někteří lidé si neuvědomují, že nízkotlakou rtuťovou výbojku Lightpark používá většina domácností. Ano, jsou to ty notoricky známé klasické lineární trubice, anebo kompaktní zářivky, přezdívané jako „úsporky“. Tyto zdroje provází lidský život již téměř sto let a jejich výhody vyplývají ze samotné technologie výroby – nízká cena, úspora elektrické energie a v současné době široký sortiment barevného spektra a mnoho rozmanitých tvarových řešení.

Skoncujte s celulitidou!

Některé tělesné partie – hlavně stehna, boky a hýždě – mají k tvorbě celulitidy, neboli lipohypertrofie sklon. Tato estetická vada, se projevuje v místech, kde se ukládá tuk, a to nehezkým „dolíčkovatým“ povrchem těchto částí těla a boj s ní není snadný. Většina z nás se za celulitidu stydí, a proto se jí snažíme zbavit různými způsoby. Avšak tento úkol je mnohdy nad naše síly. Abychom mohly celulitidě lépe čelit, je zapotřebí jí porozumět – vědět, proč a jak vzniká a zda existují nějaká preventivní opatření.
Změna jídelníčku
V postižených částech těla je tuk oddělen svazečky vazivové tkáně, které se nacházejí mezi hlubšími tkáněmi a kůží. Tato vazivová tkáň je nepružná a při zvětšování tukových buněk zůstávají její svazečky stále stejné. Tak dochází k vyklenování tukových buněk vzhůru proti kůži, což tvoří typický vzhled pomerančové kůže. U nás žen se tento defekt objevuje častěji než u mužů, neboť máme na zmíněných partií mnohem tenčí kůži. A protože je v postižených místech omezený průtok krve a lymfy, může celulitida zapříčinit některá onemocnění.
Je na čase zhubnout

Faktory ovlivňující vznik celulitidy

·         genetické předpoklady
·         sedavé zaměstnání, anebo naopak dlouhé stání
·         nadváha
·         nedostatečná funkce lymfatického systému  – míza čili lymfa odvádí z těla rozvětvenými mízními cévami nadbytečnou tekutinu z tkání a zároveň toxiny a odpadní látky; špatný mízní oběh způsobuje ukládání těchto látek do tkání
·         věk – ochabování vazivové tkáně, tehdy postihuje celulitida i břicho a ruce
·         onemocnění jater – zhoršený metabolismus tuků
·         hormonální změny – dospívání, těhotenství, hormonální antikoncepce, menopauza
·         nedostatečný pitný režim, kouření, málo pohybu

Prevence

Celulitidě se dá ne-li předejít, tak rozhodně zmírnit její příznaky. Chce to udržovat správnou hmotnost a zabránit náhlému váhovému přírůstku. Toho lze docílit pohybovými aktivitami a pravidelným cvičením, čímž se nejen zbavíme tuku, ale podpoříme krevní i mízní oběh. Odborníci doporučují zdravé stravování – především hodně čerstvého ovoce a zeleniny a dostatečný pitný režim. Zlepšit průtok krve a lymfy lze i masážemi a jemným kartáčováním kůže postižených částí těla (také peelingy); tím zároveň odstraníme odumřelé kožní buňky a zlepšíme vzhled kůže.

Odstranění celulitidy

Lipohypertrofii lze účinně eliminovat pomocí přístrojů a metod, které urychlují látkovou výměnu. Jedná se především o lymfomasáž nebo lymfodrenáž a ultrazvukovou liposukci čili kavitaci.

7 věcí, které muži chtějí od ženy, ale netroufají se je vyslovit nahlas?

Po pravdě, muži občas v partnerské komunikaci váznou. Něco by chtěli, ale nahlas nic neřeknou. Žena aby potom hádala, co se mu asi honí hlavou. Zde je 7 věcí, které by muži na svých ženách ocenili.
Dělejte i nadále to, co vás baví
Ať už je to cokoliv, co jste vždy rádi dělali, tím, že jste nyní ve vztahu nemusíte od všeho upustit. Váš partner si vás pravděpodobně vybral, protože se mu na vás právě tyto vaše ambice líbili. Pokračujte i nadále v tom, co vás vždy bavilo, plňte si své sny. Nejvíc atraktivní pro něj zůstanete, když vás nebude mít neustále za sebou. Rád uvidí, že věnujete svoji energii také něčemu jinému, což ho ale zároveň bude udržovat ve střehu a neztratí o vás zájem.
čas s přáteli
Věnujte svůj čas vašim přátelům
Většina mužů má obavy, pokud své partnerce nabídne, zda nechce dnes strávit čas se svými kamarádkami, aby to žena nepochopila tak, že nechce trávit čas s ní. To ale vůbec není pravda. Pouze je dobře pokud i ve vztahu si občas udržuje každý zdraví odstup a nechá příležitost pro to, aby svému partnerovi mohl také chybět. I trochu té zvědavosti, co asi právě teď ten druhý dělá, není někdy na škodu.
Důvěra
Důvěra je ve vztahu velice důležitá. A tím nemám na mysli pouze co se ostatních žen či nevěry týče. Jde o to, nechovat se k partnerovi jako matka. Věřit mu, že se postará, zařídí, vyřídí cokoliv, co je potřeba. Váš partner se chce cítit jako pravý muž, který má věci pevně pod kontrolou a k tomu je zapotřebí právě důvěra z vaší strany.
důvěra ve vztahu
Dovolte mu, aby vám pomohl
Muži jsou odpradávna naprogramováni tak, aby ženám pomáhali, z čehož mají sami potom dobrý pocit. Neznamená to samozřejmě, že by se žena bez jejich pomoci neobešla, nebo že by to nezvládla sama. Dovolte svému partnerovi, aby vám pomáhal. On se bude cítit dobře a bude se vedle vás cítit jako pravý muž.
Nechte ho rozhodovat
Nemusí to být vždy, ale občas by měl mít pocit, že on je ten, který má hlavní slovo. Rád uvidí, že k němu vzhlížíte a necháte ho, aby měl věci ve svých rukou.
Láska a uznání
Láska a uznání jsou pravděpodobně věci, o který vás nikdy žádat nebude. Každý muž ale velmi ocení, pokud se právě těchto dvou od své partnerky dočká.
Respektujte ho
To platí pro oba partnery navzájem. Vztah se bez respektu samozřejmě nedá budovat. Respektujte tedy vždy svého muže. 
 
 

Věnujte se sama sobě

Ať už jste si dala nebo nedala slib, že se budete sobě víc věnovat, zkuste si pravidelně vyšetřit trochu času jen pro sebe. Ty chvíle, kdy se zastavíte a můžete si užívat chvilku o samotě. Nebo si najděte kurzy a aktivity, u kterých nemusíte přemlouvat kamarádku či manžela, aby vás doprovodili. Kam se tedy bez ostychu vydat sama nebo, jaké aktivity zvolit?
 kurzy malování
Umělecké kurzy
Nabídka kurzů je rozmanitá, tak se zaměřte na to, co by vás opravdu zajímalo.
Ráda fotíte svou rodinu, kamarády nebo sebe? Pozvedněte svoje fotky na vyšší úroveň a jděte na kurz focení. Zvolit můžete individuální nebo skupinovou výuku a klidně jen půldenní. Doprovod k tomu rozhodně nepotřebujete a dozvíte se užitečné informace, které využijete v praxi.
Pokud s malováním začínáte, zkuste si najít kurz malování pravou hemisférou. Ten vás přesvědčí, že malovat opravdu můžete a umíte. Třeba ve vás kurz probudí touhu v malování pokračovat.
Na kurzy aranžování, jste asi narazila v období Vánoc, kdy se pořádají ve velkém akce tvoření adventních věnců. Během roku, ale můžete najít i klasické kurzy aranžování rostlin. Nebojte se takový kurz navštívit. Minimálně si domů odnesete hezkou dekoraci pro váš domov.
V nabídce kurzů jsou dnes i služby vizážistek, které vám poradí a naučí, jak se líčit na běžný den i na sváteční události.
balíčky wellness
Jazykové lekce
Myslíte si, že studium cizích jazyků není nic pro vás? Chyba. I když v práci cizí jazyk nemusíte používat a s cizinci se nepotkáváte. Určitě vám udělá radost, když se jednoho dne zakoukáte na svůj oblíbený film v originálním znění nebo se zaposloucháte do písničky a budete konečně vědět o čem se v ní zpívá.
Wellness
Vyzkoušejte speciální balíčky wellness procedur pro ženy. Kombinace sauny, masáže, vířivky vás určitě uvolní a vy se budete cítit odpočatá a zrelaxovaná. Pokud jste aktivní typ, podívejte se, jestli se ve vašem okolí nepořádají hodiny wellness cvičení. V praxi to znamená, že po cvičení máte automaticky vstup do wellness zdarma.
Čtení
Chcete si najít více času na čtení? Nebo víte, že večer by se na knížku čas našel, ale lenivě si raději sednete na gauč a pustíte televizi? Zaregistrujte se do knižních novinek, aby vás navnadily ke koupi nové knížky, přihlaste do knihovny nebo si objednejte alespoň předplatné novin.  Uvidíte, že i to vás může namotivovat.

Výkonné a praktické svítilny

Čelové svítilny nachází své uplatnění při práci a také ve volnočasových aktivitách (turistika, výpravy za dobrodružstvím, táboření, lov, rybaření, hry, adrenalinové sporty).

Umístění čelovky na hlavě umožňuje směrovat světlo pohybem hlavy. Baterie jsou vyměnitelné nebo dobíjecí a jsou umístěné buď přímo u reflektoru, nebo na opačné straně pásku v ochranném krytu spojeném s reflektorem kabelem. Některé dokonalejší čelovky, které používají vojáci, jeskyňáři, lesníci či lovci, jsou vodotěsné.
průzkum jeskyně

Kvalitní čelové svítilny mají robustní konstrukci, odolnou vůči počasí, prachu a mechanickému poškození. Žárovky a halogeny jsou nahrazeny LED diodami, díky kterým vydrží svítilny na jedny baterie nebo na jedno dobití svítit mnohem déle.

Značkové čelovky nabízí několik režimů svítivosti, nouzové světlo na přivolání pomoci nebo upozornění na nebezpečí a červené světlo. Některé modely je možné naklánět v držáku a tím nastavit požadovaný směr osvícení. Popruhy jsou velice pružné a dobře svítilnu zafixují. Většinou mají i reflexní prvky.

V nabídce prodejce jsou i čelové svítilny pro náročnější zákazníky, kteří rádi používají moderní technologie. Tyto modely jsou špičkové výrobky, což se odráží i v jejich pořizovací ceně, ale investice se určitě vyplatí a koupí získáte spolehlivý a zajímavý produkt.
siluety vojáků

Jde například o čelovou svítilnu se dvěma nezávislými reflektory, které můžete nasměrovat na dva různé směry. Reflektory mají dohromady větší svítivost než dálková světla automobilu. Praktické využití najde i samostatný dobíjecí akumulátor, který lze využít i pro dobíjení telefonu a jiné elektroniky přes USB kabel. Čelovku lze po připojení na akumulátor jednoduše přeměnit na výkonnou ruční svítilnu. Pro zvídavé lidi, kteří rádi zkouší nové věci jsou zajímavé čelovky, které spolupracují s chytrým telefonem, kterým lze kontrolovat stav akumulátoru, zbylou dobu svícení při různé intenzitě, nastavovat intenzitu dle potřeby a stavu baterii atd.

Nabízené zboží je přehledně seřazeno, snadno si vyberete podle značek, v úvahu můžete vzít i hmotnost čelové svítilny, maximální dosvit a světelný výkon.

Netradiční doplnění vitamínů během zimy

Chladné počasí k nám rychle dorazilo a tím pádem je tu i doba nemocí, chřipek a permanentní rýmy. V zimě je extrémně důležitá prevence a posilování imunitního systému. Většina z nás ví o blahodárném účinku citrónů a pomerančů, ale máte i jinou možnost. Pokud citrusy zrovna nemusíte, spolehněte se na červenou řepu.

Mnoho lidí úplně zapomnělo na úžasné vlastnosti, které má obyčejná červená řepa. První zmínky o této zelenině jsou již tři tisíce let staré a během staletí se hojně využívala. Tenkrát se ovšem konzumovaly především její listy a kořen se využíval jako léčivo. Dnes je tomu jinak.salát z červené řepy

Zpracujte ji celou

Možností, jak ji upravit a využít je hodně. Základní informací je, že ji můžete v klidu sníst celou. Listy můžete tepelně upravit a ochutit jako špenát. Tyt dvě zeleně jsou si totiž chuťově velmi podobné. Většina lidí se ovšem rozhodne především pro kořen.

Stejně jako u většiny jiných druhů ovoce a zeleniny je nejlepší, když se rozhodnete pro konzumaci bez tepelné úpravy. Ideální je proto si z ní udělat šťávu, kterou můžete naředit vodou nebo mrkvovou šťávou. Stejně tak ji můžete použít do polévek, udělat si z ní pomazánku nebo ji jen přidat do salátu. Zakoupit ji ale můžete také konzervovanou a mít ji tak kdykoli po ruce.

Netradiční přístup

V posledních letech se ale objevila ještě jedna varianta. Sušená červená řepa v prášku od Naklíčeno se skvěle hodí jako potravinový doplněk, ale také jako přírodní potravinové barvivo. Nejen v čerstvé podobě, ale i takto je velmi zdravá a udržela si mnoho ze svých jedinečných vlastností.
džus z řepy a mrkve

K čemu je dobrá?

Stejně jako citrusy je nejlepší jako prevence chřipkových onemocnění zejména během zimních měsíců. Díky velkému obsahu vitamínů (včetně C) pomáhá posilovat imunitní systém a chrání organismus před viry a bakteriemi, které nyní číhají na každém rohu. To ale není všechno. Díky obsahu draslíku pomáhá zlepšit srdeční činnost a stabilizovat krevní tlak.

Připravte se, období oslav je tady!

Tradiční plesová sezóna by měla začínat od Tří králů, to znamená od šestého února. Od tohoto data se společenský život změnit na nekonečný kolotoč nespoutané zábavy a nekonečných radovánek, dobré nálady a hojnosti, který končil příchodem popeleční středy. Nyní se však běžně setkáváme s tím, že slavnosti se pořádají již v prosinci a tancuje se mnohdy až do března.

plesové šaty

Jak na tak důležité akci všechny zaujmout?
Snad každá žena se chce v plesových šatech cítit jako princezna, aspoň jeden večer se proměnit v popelku, která na tanečním sále všechny okouzlí svojí krásou. Každá žena nebo dívka je nádherná, klíčem k úspěchu je správně vyzdvihnout její přednosti.

Oči? Zvýrazněte je
Líčení očí nechávejte vždy až na konec. Ideálně až potom, kdy budete mít nanesený make-up, korektor a tvářenku a budete s výsledkem spokojená. Co se týká očních stínů, rozhodně se nemusíte bát i tmavších odstínů, do kterých byste si jinak netroufla. Pro tuto slavnostní příležitost zvolte kouřové stíny, které působí velmi dramaticky a zvýrazní oko. Nebojte se ani tekutých linek, se kterými si opticky zhustíte řasy. Celý efekt zakončete světlým stínem, který naneste pod obočí a do vnitřního koutku oka, nádherně se vám rozzáří pohled. Nakonec nezapomeňte na řasenku, na večer si můžete dovolit nanést i více vrstev.

ples

Co na sebe?
Dnešní doba dovoluje vzít si na sebe téměř cokoliv. Takže se nebojte být dostatečně kreativní a vynalézaví. Nemusíte se bát ani výstředních modelů! Ovšem ani zde neplatí, že jednoduché a méně zdobné róby jsou passé, ba naopak někdy je méně, více.

Pokud vás například příroda obdařila širšími rameny, volte kulatý či hranatý výstřih. Pokud nevíte co na sebe, černými koktejlkami nemůžete nikdy šlápnout vedle. Velmi dobře je pak doplníte nejrůznějšími doplňky, u kterých se můžete odvázat. Nezapomínejte, že nejlepší šperk je koneckonců váš úsměv a tak se nezapomeňte usmívat a dokonalý vzhled ještě umocněte podmanivým parfémem.

Světelné LED diodové zdroje hrají na trhu osvětlovací techniky prim

Současným trendem je vyrábět elektřinu pokud možno s minimálním dopadem na životní prostředí, tedy snížit emise spalin v tepelných elektrárnách, snížit spotřebu paliva jaderných elektráren, a podporovat výstavbu alternativních zdrojů výroby elektřiny (vodní a přečerpávací elektrárny, fotovoltaické https://shop.iftech.cz/ systémy apod.).
elektronické diody.png
Evropská unie již vydala řadu opatření, mimo jiné nařízení, že od září roku 2016 je možné dodávat na trh světelné zdroje pouze výkonnostní třídy A a B. Zároveň se již přestaly vyrábět klasické vláknové žárovky, které spotřebují 96 % elektřiny na tepelnou energii a pouze 4 % využijí na přeměnu v energii světla. Díky tomu dostaly zelenou úsporné zářivky a LED diodové zdroje.

LED znamená v originálu výraz „Light Emitting diode“, což v překladu zní jako dioda, která vyzařuje světlo. Uvnitř tohoto výrobku se nachází polovodičové součástky, jež elektrický proud převádí přímo na světelnou energii. Ve srovnání s jinými zdroji dokážou využít elektrickou energii mnohem efektivněji. Např. vláknová žárovka přemění elektřinu na světlo pouze ze 4 %, klasická zářivková trubice je na tom o něco lépe – účinnost 21 %, ovšem LED diodové žárovky vykazují účinnost 50 %.
led panel.jpg

Jaké jsou základní vlastnosti technologie LED

· Velmi nízká spotřeba elektřiny – úspora až 90 % nákladů ve srovnání s vláknovou žárovkou.
· Extrémní životnost – uvádí se, že https://www.lightpark.cz/svetelne-zdroje-led/vydrží až padesátkrát déle.
· Absence zahřívání – tato světla se prakticky průchodem elektrického proudu nezahřívají.
· Rychlý náběh – nabíhají okamžitě na plný výkon po zapnutí elektrického obvodu, nepotřebují startér, a neblikají.
· Dobrá odolnost – díky tomu je lze umístit i do venkovního prostředí v extrémních povětrnostních podmínkách. Pracují spolehlivě v rozmezí teplot od -35 stupňů do + 45 stupňů Celsia.
· Rozměry – jejich malé rozměry jsou zárukou pro široké rozpětí aplikací.
· Příjemný zdroj světla – nevyzařují UV záření a neblikají, jak tomu bylo u starých zářivek.
· Ekologické plus – neobsahují rtuť a jiné škodliviny, veškerý materiál je plně recyklovatelný.
· Zapínání a vypínání nemá žádný vliv na životnost světel.

Vše pro Váš příjemný spánek

Ložnice je velice intimní místností, ve které by se měl člověk cítit dobře a příjemně. Podle toho je také dobré ji zařizovat, tomu věřte. Vyplatí se tedy myslet na věci, které jsou v mnoha ohledech skutečně důležité, a na které byste zaručeně neměli zapomínat, jinak budete litovat.
manželské lůžko
Při vybavování ložnice byste měli vybrat také vhodnou postel, která pro Vás bude vhodná a díky které se budete cítit vždy příjemně. Spánek tak pro Vás bude něco, co si vždy užijete na maximum, což je samozřejmě důležité.

Vyberte si to, co Vám bude vyhovovat

Pokud tedy chcete kvalitní kus nábytku, na který se budete moct kdykoliv spolehnout, tak by Vám mohla padnout do oka manželská postel z masivu, která je opravdu kvalitním kouskem. Věřte tomu, že díky ní se vždy výborně vyspíte, na to je spolehnutí. Navíc se díky svému vzhledu stane ozdobou Vaší ložnice, a proto této skutečnosti kdykoliv využijte, nebudete muset ničeho litovat.

Nabídka, která se Vám bude líbit

Když by Vás takový kus nábytku zaujal, tak se můžete spolehnout na to, že je mnohem dostupnější, než byste si vůbec mohli myslet. Možností je totiž mnoho, ceny jsou příjemné a vše se dá zařídit poměrně rychle, takže se své vysněné postele dočkáte tak rychle, jak to jenom bude možné, což se mnohdy samozřejmě hodí. Proč tedy takové možnosti nevyužít?
schovka za polštářem
Vyberte to pravé pro Vaši ložnici
Můžete si být jistí tím, že zaručeně vyberete takový kus nábytku, který bude pro Vaši ložnici ideální, na to je spolehnutí. Díky tomu se v této místnosti budete cítit opravdu dobře, spánek pro Vás bude příjemným zážitkem a každé ráno se budete cítit odpočatí a plní energie, což je samozřejmě důležité. Neváhejte tedy a využijte toho, co tu pro Vás je.

Půjčte si automobil pro nejrůznější účely

Potřebujete automobil na určitou dobu? Nechcete však s touto záležitostí obtěžovat své přátele, a proto hledáte služby autopůjčovny? Pokud ano, možná očekáváte, že tyto služby budou drahé a nevýhodné. To však nemusí být žádná pravda, o čemž svědčí nabídka půjčovny https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-osobnich-aut-praha. Právě zde si najdete právě ten vůz, který vám bude svými vlastnostmi nejvíce vyhovovat. Přeci jenom každý automobil je o něco jiný, a proto je důležité vybrat právě ten, který bude nejlepší.

Pronájem aut

Výběr není nutné řešit složitým způsobem

Proč byste si měli dělat starosti o výběr vozu, když je pro vás stejně důležité dostat se z bodu A do bodu B? Nebo snad máte specifické požadavky, a proto si musíte dát záležet na výběru tohoto vozu? Pokud ano, nad ničím nepřemýšlejte a rovnou se podívejte na nabídku těchto vozů. Určitě vás potěší, že jsou navržené jak pro krátkodobý, tak pro dlouhodobý pronájem. Proto není problém najít zde pomoc v jakémkoliv případě.

Klíč s autem

S výběrem půjčovny byste neměli váhat

Ačkoliv výběr samotného vozu je velmi jednoduchý, u samotných půjčoven si musíte dávat velký pozor. Stačí totiž nešikovně vybrat, a rázem může nastat problém s podmínkami samotného pronájmu. Právě proto si dávejte pozor a vždy se přesvědčte, že vámi zvolená půjčovna nabízí následující podmínky pronájmu vozu:
– Kvalitně navržené pojištění
Neomezený denní nájezd kilometrů
– Při převzetí vozu zběžně zkontrolovat stav vozů
Recenze na danou půjčovnu jsou kladné
Jakmile se přesvědčíte o tom, že vámi vybraná půjčovna tohle splňuje, není důvod mít jakékoli obavy. Naopak budete moci využít jejich služeb naplno, což pro vás bude určitě potěšující. Tak či tak, pronájem vozidla je v některých případech riziková záležitost, a proto pečlivě promyslete, zdali automobil opravdu tímto způsobem potřebujete.