A co měříte vy?

Ať jste žena nebo muž, ať jste holka nebo kluk, ať jste dítě nebo dospělý, všichni občas potřebujeme něco změřit.

Nakupujete oblečení přes internet?

Pokud nakupujete oblečení na internetu, potřebujete zjistit, jakou velikost oblečení si koupit. Není dobré spoléhat na velikosti, na které jste zvyklí v kamenných obchodech. Každý internetový obchod má svou tabulku velikostí a než se rozhodnete pro tu kterou velikost, měli byste se docela přesně přeměřit, nejlépe krejčovským metrem. I tak se vám může stát, že vám oblečení nebude úplně padnout dle vašich představ. Pak nezbývá než zboží vrátit a poznamenat si pro příště, jakou velikost v daném internetovém obchodě kupovat.

metr

Jste dítě, které chodí na základní školu?

Pokud ano, tak jistě máte hodiny geometrie. Kreslíte přímky, úsečky, odměřujete délky a k tomu potřebujete pravítka, ať už rovné nebo trojúhelníkové. Geometrie je pro někoho možná těžký předmět, ale má svou logiku. Jako celá matematika.

Jste domácí kutil?

Pokud ano, tak máte svou vlastní dílnu a v ní plnou stěnu nejrůznějšího nářadí. Co tam stoprocentně nebude chybět jsou základní měrky, protože bez měření vám nikdy nebudou do sebe jednotlivé díly poličky, skříňky či jiných vašich úžasných výrobků, do sebe pasovat.

Stěhujete se do nového bytu?

I tady budete potřebovat metr, nejlíp svinovací, kterým budete pečlivě přeměřovat pokoje a v obchodě skříně, skříňky i postele, abyste měli jistotu, že když si je koupíte a přivezete domů, že se vám do pokoje vejdou.

pravítko

Jste rybář?

Pokud chodíte na ryby, tak víte, že pokud ulovíte rybu, musí splňovat míry, abyste si ji mohl nechat. A na to potřebujete opět metr. Pokud je podměrečná, musíte ji vrátit zpět do vody, aby mohla dorůst. Pak ji můžete ulovit podruhé a vzít si ji domů na oběd.

A víte, jaké je nejkrásnější měření?

To nejkrásnější měření provádí novorozeňátkům sestřičky na porodním sále.