Konec veřejného saunování, pořiďte si domácí saunu!

Já nejradši sedím v teplém županu a s hrnkem horké kávy v křesle nad knihou. A jak v zimě relaxujete Vy? Pro někoho může být pohlazením po duši a zdrojem energie dlouhé ranní válení v posteli, pro jiného zapálený krb, dobrý film, večer s rodinou a pro mnohé se tím stává návštěva sauny. Slovo sauna pochází z finštiny a finská sauna je také tím nejrozšířenějším typem tohoto horkého potěšení. Saunu tvoří dřevěná místnost s kamny, která zvedají teplotu do rozmezí 60 až 120 stupňů a v případě polévání vodou vytváří i malou míru páry.

Domácí pohodlí

Uvnitř sauny může člověk strávit libovolnou dobu podle toho, jak se jeho tělo cítí, poté následuje druhá fáze celého procesu, kdy se člověk prudce ochlazuje vystavením se studenému vzduch, nebo lépe skokem do studené vody. Celá tato procedura, i když se to možná nezná, je nesmírně prospěšná lidskému organismu a zároveň má silně relaxační účinky. Tělo i mysl se působením horkého vzduchu zbavují napětí, dochází k uvolňování hormonu štěstí endorfinu, významně se zlepšuje imunita, funkce srdce, hojení ran i celkové stárnutí organismu. Ze všech těchto důvodů lidé saunování milují, oddávají se mu pravidelně celou zimu a zkoušejí i další věci pro zpestření jako saunovou show. Návštěva veřejných saun ale stojí peníze, čas kvůli dojíždění, je třeba počítat s ostatními návštěvníky, a navíc v posledních letech byla jejich návštěva úplně znemožněna pandemií.

Vhodné doplňky

Jestli nechcete o své potěšení přijít a přejete si užívat saunování v klidu a soukromí, můžete si pořídit vlastní saunu. Nejsnazší je, pokud vlastníte dům se zahradou, ale i do bytu se dá sauna nainstalovat. Sauny chlorito.cz splní veškeré Vaše požadavky a uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Nabízí tradiční finské sauny i moderní infrasauny v různých velikostech a vybrat si můžete z celého spektra cenových relací. Dokoupit zde také můžete veškeré potřebné vybavení jako kamna a kameny, kbelíky, teploměry, naběračky nebo vonné oleje. Už nikdy nebudete muset sdílet saunu s cizími lidmi a užijete si ji přesně tak, jak ji máte rádi.