Antigenní testy a proč jsou dobré

Výskyt covidu se v průběhu měsíců různě zvyšuje a zmenšuje. Stále se nevím, jak to bude v budoucnu s Kvidem a je třeba se tak s ním naučit žít. Dodržovat základní hygienická opatření a hlavně, pokud jsou respirační příznaky, tak je dobré zůstat doma a tím předejít nákaze dalších lidí. Zodpovědnost je v tomto ohledu velmi důležitá. Mělo by to být samozřejmě i v době před covidem.

Pokud tedy máte nějaké příznaky a nevíte, zda jde jen o nachlazení, chřipku a nebo covid, tak je možné si udělat antigenní testy ze slin covidexpert.cz. Tím získáte přehled o tom, zda jde o covid nebo nikoli. Někdy je dobré test zopakovat, pokud jsou stále příznaky anebo jste byli v kontaktu s nakaženou osobou.

výsledky testů

Právě antigenní testy ze slin jsou velmi jednoduché, neinvazivní a zvládnou je jak děti, tak i dospělý, kteří se bojí nebo nemohou absolvovat test z nosu. Antigenní testy si můžete dělat sami doma anebo v zaměstnání. Jde jen o pár minut a za chvíli máte výsledek. Je ovšem dobré právě při tomto testu ze slin, abyste alespoň hodinu před tím nic nejedli a nepili. Také je dobré před samotným testem si pořádně odkašlat. Dodržení pokynu a správného odběru zaručí realističtější výsledky.

antigenní test

Test samozřejmě může vyjít falešně negativní. Proto je dobré při podezření na onemocnění covid-19 test znovu zopakovat po pár dnech. Antigenní test ze slin je účinný i na nové mutace tohoto onemocnění. Buďte tedy zodpovědní a v případě podezření na toto onemocnění si udělejte test. Ale je třeba nezapomínat i na to, že při jakýchkoli příznacích respiračního onemocnění, byste se měli vyvarovat kontaktu s dalšími osobami, aby nedošlo k případné nákaze. Covid je mnohem nakažlivější a také zákeřnější a proto je právě potřeba se otestovat, abyste věděli, zda je potřeba opravdu důrazná izolace. Preventivně se také můžete otestovat před návštěvou rizikových lidí, kteří jsou nemocní, trpí závažným onemocněným nebo mají vyšší věk.