Zkuste si uhlídat auta


Automobily jakéhokoliv typu http://www.auto.cz/zajizdeni-noveho-vozu-poradime-80385 slouží jak známo k tomu, aby se jimi jezdilo. Tím slouží svým uživatelům a tím také nejednou vydělávají těm, kdo je provozují. To ovšem jedině v ideálním případě. Je totiž bohužel i smutnou pravdou, že ne vždy je provozování takových vozidel nějak extra lukrativní. A to třeba i kvůli zaměstnancům, kteří jsou schopni je nejednou zneužít i k prospěchu svému a nikoliv firemnímu.satelit ve vesmíru
Děje se tak leckde. A to hlavně proto, že taková jezdící vozidla nelze dost dobře efektivně kontrolovat. Během svých jízd sejdou majiteli z očí a pak už je nejednou otázkou, co se s nimi až do jejich návratu děje.
Když má zaměstnanec takové vozidlo k dispozici a nikdo ho nehlídá, může snadno přijít na nápad, že by se toho dalo využít. A má-li dostatečně slabou vůli a podlehne pokušení, může se stát leccos, co není ani trochu ve firemním zájmu.
Jen tak namátkou:

  1. Může se ztratit něco z nákladu.
  2. Mohou se ztratit nějaké ty náhradní díly.
  3. Mohou se ztratit pohonné hmoty.
  4. Klidně se ale může ztratit i celé vozidlo.
  5. Řidič s takovým vozidlem může podniknout nějakou černou jízdu.
  6. A tentýž si s ním může vlastně zajet kamkoliv.
  7. Nebo také lze ono vozidlo někde odstavit a namísto práce lenošit.

auto v zrcátku
A podnik na to vše logicky doplácí. To vše i leccos jiného jde na účet firmy, snižuje to její zisk.
A proto je logické, že se proti tomu majitelé brání, jak jen to jde. Třeba využívají i satelitní sledování RMC systém, což je vlastně dokonalá možnost, jak mít vše sice jenom virtuálně, ale přesto dokonale pod kontrolou. Stačí na dotyčnou techniku umístit čidla, nastavit to, co se má sledovat, a je to. Jakmile je tento systém zprovozněn, stačí už jenom, aby majitel firmy či jím pověřený člověk usedl k počítači připojenému k internetu, zadal přihlašovací údaje a rázem ví naprosto vše. V reálném čase i kdykoliv později ze záznamů.
Což je, jak jistě uznáte, skvělé řešení. Protože má šéf vše stále pod kontrolou. A to firemním financím jedině prospěje.