Životní styl v Japonsku

V Japonsku se tak velmi rozšířil minimalismus, že většina bytů působí až velmi prázdně. Někteří by mohli tvrdit, že vypadají jako vězeňská cela. Lidé jsou schopni vlastnit pár triček, dvoje kalhot, minimum spodního prádla a pár jiných věcí, které jsou již osobní. Důvodem ale nejsou peníze, jak by si mohli někteří myslet. Tento životní styl si lidé vybírají dobrovolně a připojují se tím tak k těm, kteří jsou přesvědčeni o tom, že méně prostě znamená více.
japonsko tokio
Vyznavači minimalistického stylu se až drasticky omezují ve vlastnictví.
Dříve to klidně mohli být lidé, kteří sbírali knihy, DVD a spoustu další věcí. Mohlo to dojít až tak daleko, že je přestalo bavit sledovat módní trendy, a tak se rozhodli pro něco jiného. Pro něco, co považovali za lepší.
Než rozprodáte a rozdáte všechen svůj majetek, trvá to většinou okolo jednoho roku. Jednu výhodu má ale minimalismus v tom, že uklízení a také nakupování zabere mnohem méně času, takže je více volného času na přátele nebo cestování.
duhový most tokio
Minimalistou se člověk stává hlavně z toho důvodu, aby se naučil zaměřit na věci, které má opravdu rád.
Inspirace pochází z USA. Málokdo ví, že prvním minimalistou byl Steve Jobs.
Cílem minimalismu není zbavit se chaosu nebo nepořádku v domácnosti, ale přehodnotit, co vlastně znamená vlastnictví věcí. Rozhodně tím získáte úplně jiné hodnoty a také jiný názor.
Kolik existuje v dnešní době příznivců, bohužel není známo. Každý den ale přibývají další a další. Jedná se o velmi zajímavou filosofii.
Někteří tvrdí, že se jedná o vyústění ze zen buddhismu.
japonci na ulici
Minimalisté, kteří žijí v Japonsku také tvrdí, že je velmi praktické mít málo věcí, jelikož Japonsko často postihují zemětřesení. Až 40% zranění je způsobeno právě padajícími předměty. V místnosti, která je prázdná, tyto obavy mít nemusíte. Není je mít také z čeho.
V těchto bytech naleznete většinou postel a kuchyňský stůl. Všechno ostatní je jen prázdný prostor.