Vzdělání v zahraničí

Pro mnoho vysokoškolských studentů je velmi atraktivní a vyhledávanou možností, strávit část studia na některé zahraniční prestižní univerzitě. Každý dnes chce do světa, nechce se zdržovat na jednom místě, chce poznávat nová místa i lidi, nové kultury a získávat nové zkušenosti. A právě takové studium jednoho či více studijních semestrů v zahraničí se zdá lákavou možností.

univerzita v Tokiu

Ano, přináší to z počátku dobré plánování a přípravu na realizaci, abychom vybrali školu, kde nám uznají tu část studia, kterou jsme již absolvovali v naší zemi a zároveň, musíme se postarat o to, aby i studium v zahraničí nám bylo uznáno v domovské zemi.

Svůj studijní obor již jistě máte. Zeptejte se na studijním oddělení Vaší univerzity na možnost strávit část studia v zahraničí a také sami pátrejte, v jaké zemi a na jaké univerzitě to chcete zkusit. Kde se co nejvíce shoduje studijní látka se školou, kterou již studujete? Zjistěte si také reference na studium na Vámi vybraných zahraničních univerzitách, na kvalitu a standardy ubytování zahraničních studentů a další důležité informace. Ty Vám určitě rád poskytne někdo, kdo aktuálně na dané škole je, nebo se z ní vrátil.
univerzita trinity college

Může to být obrovské dobrodružství a příležitost prohloubit si své jazykové znalosti a dovednosti, vypilovat jazyk, získat nové kontakty a kamarády z celého světa, ale bohužel, také to může dopadnout úplným fiaskem, na které se budete těšit, až zapomenete, že se stalo.

Hodně závisí na tom, jestli jste typem člověka pro takové dobrodružství stavěným a také na přípravě a dostatečném zjištění si informací o zahraniční univerzitě, jejích standardech pro zahraniční studenty a o možnostech, které těmto studentům nabízí.

Ještě je vhodné řešit jednu věc a tou je finanční stránka tohoto dobrodružství. Máte bohaté rodiče a studium i s pobytem a ubytováním Vám zaplatí, nebo se budete muset spolehnout na studijní stipendium?