Skákání radost přináší

Tento novodobý sport se nazývá JUMPING, možná už jste o něm slyšeli. Hodně se s ním setkáte v různých fitness centrech, protože začíná být, čím dál víc populární. Jedná se o skákání na trampolíně, ale pozor o obyčejnou trampolínu se nejedná, tyto trampolíny jsou speciálně vyrobené na tento druh sportu a mají řídítka. Nejenom, že se při této činnosti pobavíte, ale zároveň shodíte i nějaké, to kilo, které vás již delší dobu trápí.
gearmax trampolína
Účinky, které Jumping přináší:
•      příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém (zvyšuje vytrvalost a kapacitu plic)
•      posiluje svalstvo, zvyšuje fyzickou kondici
•      zklidňující účinky na nervový systém, příznivý úbytek váhy
Základem tohoto cvičení jsou kombinace rychlých a pomalých poskoků, dynamických sprintů, balancování, formování postavy, silové prvky.
Zaujalo Vás to? Tak neváhejte a zkuste to. Ve větších městech se můžou nacházet přímo Jumping centra a v těch menších se určitě najde nějaké fitness centrum, které bude mít tyto trampolíny v nabídce. Pokud máte tu smůlu, že bydlíte někde na malé vsi, budete si muset udělat výlet anebo se můžete stát Jumping instruktorem a tuto aktivitu ve vaší obci provozovat.
čínka za krkem
Co, byste měli ještě vědět o Jumpingu:
   Nový typ cvičení, který trvá převážně hodinu.
   Existují i „trampolínky“, rozdíl je však v tom, že Jumping trampolína má řídítka, ale „trampolínky“ mají trampolínu bez řídítek.
   Za jednu lekci, můžete spálit až 1500 kilojoule.
   Lekce bývá určena všem bez rozdílu věku a pohlaví.
   Cvičit můžete i doma za pomoci instruktážních videí, musíte si však zakoupit speciální trampolínu.
   Cena za jednu lekci se pohybuje v řádu od 80,-Kč a výše.
Tak co? Už se chystáte na první lekci! Nezapomeňte si s sebou vzít sportovní oděv, zejména vhodnou obuv, ručník, spousty vody na dodržování pitného režimu. Věříme, že se vám Jumping bude líbit a náramně si cvičení užijete a už teď si můžete jít koupit o číslo menší kalhoty.