Široké použití štětovnic

Představte si hluboký výkop. Nebo ještě lépe, že máte v hlubokém výkopu pracovat. Je jedno jestli tam budete něco svařovat, nebo montovat vodovodní přípojku pro půlku sídliště. Zkrátka jste 4 metry pod zemí v jámě, nad vámi se tyčí zemina a vy jen trnete, že se to najednou sesype a vy zhynete velice nepříjemnou smrtí. Ale proč takové děsivé představy? Existují přece štětovnice.

Zabezpečení výkopů

Štětovnice jsou dlouhé profily v řezu připomínající otevřené písmen „U“ se zkosenými stěnami. Na vrcholech těchto stěn je půlkruhový zámek, takže se dají spojovat jedna k druhé. Díky tomuto vynálezu lze ze spojení štětovnic vybudovat pevnou a odolnou stěnu, která může fungovat právě jako pažení onoho hlubokého příkopu z výše uvedeného příkladu.

A to není jediné využití štětovnic. Použití mají daleko širší. Především jde o podpůrný, stavební materiál. Využívá se k pažení, k zakládání betonových prvků, ve vodohospodářství, v silničním i železničním stavitelství. Zkrátka všude tam, kde je zapotřebí něčemu zamezit v samovolném pohybu. Tvoří totiž bariéru.

Takže u řek a potoků svádějí tok proudu řeky správným směrem, nebo tvoří opor v říčních stavbách, jako na splavech, na jezech a podobným.

Štětovnice VL 604 se používají jako pažení velkých výkopů, při zakládání velkých staveb, jak velkých obchodních center, při stavbě podzemních garáží, nebo také například u stavby metra. Právě díky již zmíněným zámkům, může spojení spousty štětovnic vytvořit bezpečnou, odolnou stěnu, než se uvedené stavby založí a provedou se na nich veškeré nutné práce.

Bezpečné výkopy

Pokud se o štětovnicích, jejich využití i o cenách chcete dozvědět více, obraťte se na jejich dodavatele. Tihle lidé mají dost zkušeností, aby vám poradili technické řešení vašeho problému a doporučili vhodný typ štětovnic. Také vám spočítají jejich spotřebu a vypracují cenovou nabídku.