Připravte se, období oslav je tady!

Tradiční plesová sezóna by měla začínat od Tří králů, to znamená od šestého února. Od tohoto data se společenský život změnit na nekonečný kolotoč nespoutané zábavy a nekonečných radovánek, dobré nálady a hojnosti, který končil příchodem popeleční středy. Nyní se však běžně setkáváme s tím, že slavnosti se pořádají již v prosinci a tancuje se mnohdy až do března.

plesové šaty

Jak na tak důležité akci všechny zaujmout?
Snad každá žena se chce v plesových šatech cítit jako princezna, aspoň jeden večer se proměnit v popelku, která na tanečním sále všechny okouzlí svojí krásou. Každá žena nebo dívka je nádherná, klíčem k úspěchu je správně vyzdvihnout její přednosti.

Oči? Zvýrazněte je
Líčení očí nechávejte vždy až na konec. Ideálně až potom, kdy budete mít nanesený make-up, korektor a tvářenku a budete s výsledkem spokojená. Co se týká očních stínů, rozhodně se nemusíte bát i tmavších odstínů, do kterých byste si jinak netroufla. Pro tuto slavnostní příležitost zvolte kouřové stíny, které působí velmi dramaticky a zvýrazní oko. Nebojte se ani tekutých linek, se kterými si opticky zhustíte řasy. Celý efekt zakončete světlým stínem, který naneste pod obočí a do vnitřního koutku oka, nádherně se vám rozzáří pohled. Nakonec nezapomeňte na řasenku, na večer si můžete dovolit nanést i více vrstev.

ples

Co na sebe?
Dnešní doba dovoluje vzít si na sebe téměř cokoliv. Takže se nebojte být dostatečně kreativní a vynalézaví. Nemusíte se bát ani výstředních modelů! Ovšem ani zde neplatí, že jednoduché a méně zdobné róby jsou passé, ba naopak někdy je méně, více.

Pokud vás například příroda obdařila širšími rameny, volte kulatý či hranatý výstřih. Pokud nevíte co na sebe, černými koktejlkami nemůžete nikdy šlápnout vedle. Velmi dobře je pak doplníte nejrůznějšími doplňky, u kterých se můžete odvázat. Nezapomínejte, že nejlepší šperk je koneckonců váš úsměv a tak se nezapomeňte usmívat a dokonalý vzhled ještě umocněte podmanivým parfémem.