Kalkulačka BMI vám může pomoci

Nabrat občas na váze může každý, ale je potřeba to umět kontrolovat. V případě, že se na to zapomene, může to v konečném důsledku skončit až obezitou.

Kalkulačka BMI vám může pomoci

Je docela jasné, že všichni nemůžeme být jako ze žurnálu. Ono to ani není možné, i kdybychom všichni do jednoho neustále cvičili a jedli zdravě. Každý je totiž trochu jiný, což je samozřejmě dobře. Nicméně existují stavy jako jsou podvýživa nebo obezita, které jsou pro všechny stejné. To první u nás není příliš běžný jev, ale obezita se v naší společnosti objevuje v míře vrchovaté. Obézní lidé jsou obecně pomalejší, mají potíže s fyzickou námahou a žel jsou rovněž i častěji nemocní, případně jsou nemocní nonstop, jelikož lidé s velkou nadváhou často trpí na chronické choroby.

Paprika

Jak z toho ale ven? Principiálně docela snadno, reálně už je to horší. Je samozřejmě nezbytné se nejdříve podívat pravdě do očí. A to se udělá nejlépe pomocí BMI kalkulačky Bmikalkulacka.cz. Tento nástroj je možné použít vždy, když chcete vědět, jestli máte normální hmotnost nebo už jste mírně nad či dokonce i tu obezitu. Na rozdíl od vážení je tento způsob o něco přesnější, jelikož je zde více údajů.

S dobrým jídlem to půjde

Obezita se léčí nejlépe změnou režimu. To znamená hlavně lepším jídelníčkem, než jste měli doposud. To, že se stravujete špatně, může být na první pohled patrné na vaší postavě. Nikdo netloustne kvůli špatným genům, všichni kynou hlavně díky mizerným stravovacím návykům. Ty změňte a máte v podstatě vyhráno. Mnohdy není potřeba ani jít do nějaký extrémních diet. Tím nejjednodušším receptem, jak zhubnout, je prostě jíst místo tučných a sladkých jídel více zeleniny, ideálně tepelně nezpracované. Ta má vitamíny, je chutná, a hlavně – nepřibírá se po ní.

Prázdný talíř

Nebojte se poradit

V případě, že vám to hubnutí přeci jen příliš nepůjde, není žádnou ostudou si říct o pomoc. Ovšem ne kamarádce nebo snad někde na internetu. Mnohem rozumnější je navštívit specialistu, který se stravováním a obecně hubnutím zabývá. Ten by měl schopen odborně posoudit váš stav a navrhnout vám řešení, které by mělo fungovat.