Čím vás může nepříjemně překvapit zakoupení nového nábytku


Moderní nábytek se nakupuje obvykle jako velká stavebnice pro dospělé. Dovezou vám domů namísto vámi vyhlédnutého lůžka a konferenčního stolku jen hromadu papírových krabic, a je na vás, jak se s tím „popasujete“.

nábytek v místnosti

Nikdy jste jej nesestavovali

Nemáte v montáži nábytku v Praze žádnou praxi a objednali jste si šatní skříně, postele, psací stůl, komody a botník? A nejste si jisti, zda to zvládnete, protože vám návod k montáži připadá nesrozumitelný, a vlastně nevíte, jak začít, aniž byste něco nepopletli a nepoškodili některé z komponentů? Pak se můžete obrátit na stěhovací firmu, která tyto práce provádí naprosto běžně, a to bez podmínek, že se musíte stěhovat. Týká se to i nově zakoupených předmětů, které je třeba sestavit bez rizika jejich nevratného poškození.

oblečení ve skříni

Je toho hodně

Víte, co znamená, když se řekne „vzít do úst velké sousto“? V tomto kontextu zcela zřetelně příliš mnoho nábytku na jeden zátah. Vtip je v tom, že jste-li na to sami, zpočátku se může zdát, jak vám jde práce od ruky, ale postupně dochází sily a můžete se díky tomu dopustit řady chyb a nábytek poškodit. Situaci vám navíc může komplikovat fakt, že vás tlačí čas, a že musíte nábytek do určitého termínu sestavit kvůli návaznosti dalších prací a činností.

Nejste žádný kutil

Kutilové se obvykle na sestavování nábytku těší, protože to pro ně může představovat i zábavnou činnost. Jenže každý není kutil, ačkoli se může z některých reklam hobby marketů zdát, že Češi (Moravané a Slezané) snad nic jiného ve volném čase neprovádí, než že stloukají hřebíky dětská pískoviště nebo natírají zábradlí na balkoně. Mezi námi žijí i kytaroví virtuózi, malíři, básníci, lékaři, vědečtí pracovníci či pěstitelé květin, kteří perfektně ovládají svou profesi, ale namísto kutilství si ve volném čase jdou raději zaplavat nebo projet na kole.