Stavba domu není snadná

Stavba domu začíná zajištěním financí. To může být v dnešní době pro řadu lidí problém, protože hypotéky jsou čím dál nedostupnější a při cenách nemovitostí nelze u většiny lidí očekávat, že by byli schopni si na koupi domu nebo alespoň pozemků našetřit peníze. Po vyřešení financí přichází otázka kde stavět novostavbu a nebo zda si opravit starší dům. Kdo nechce řešit případné problémy se starším domem, ten logicky zvolí novostavbu. Jenže najít vhodný pozemek může být taky docela problém. Pozemků už je málo a nejde jen tak přijít a koupit, je potřeba si o pozemku zjistit spoustu informací, například zda je možné zavést sítě, jestli na pozemku neváznou exekuce nebo jestli je vlastník zapsaný v KN skutečným vlastníkem, zda jsou na pozemku sloupy elektřiny, zda neleží v ochranném pásmu a mnoho dalšího.

stavba domu

Hodně lidí se rozhodne pro stavbu domu na klíč. Je to příjemná varianta pro všechny, kteří nemají čas stavět dům sami a nebo na to nemají potřebné znalosti. Firmy které stavby na klíč provádí nabízí většinou svoje vlastní projekty, ze kterých si můžete vybrat takový dům, který vám bude vyhovovat. Co byste měli vědět o projektech domu Enerdomy? Je toho také hodně.

Při výběru projektu dbejte na to, aby byl projekt vhodný pro váš pozemek. Některé pozemky jsou poměrně úzké a navíc kvůli zákonnému omezení nelze stavět po celé jeho šíři – musí se dodržet odstup od sousedních staveb, takže reálně ještě o pár metrů z každé strany přijdete. Kdo má rozlehlý pozemek, ten si může dovolit velký bungalov, majitelé menších pozemků většinou vybírají patrové domy.

plánování domu

Firmy nabízí svoje projekty, které lze většinou individuálně upravit podle potřeb klientů. Některé firmy mají projekty opravdu dobré a nabízí i originální půdorysy, u jiných najdete jen obyčejné domy, kde nenajdete nic navíc. Stavební firmu je proto dobré vybírat opravdu pečlivě a to i z hlediska kvality prací.