Případy, kdy rozhoduje příjem

Samozřejmě zde máme takové ty případy, které asi napadnou každého. Jsou to případy, kdy si kvůli nedostatečnému příjmu nemůžete dovolit drahé jídlo, drahé dovolené nebo například novou elektroniku či nějaké nové auto. Jsou to případy, které mrzí každého z nás, ovšem nikdy to nezabolí více než tehdy, když vám dokonce odmítnou dát půjčku, protože máte nedostatečný příjem. Proč je vlastně příjem tak neskutečně důležitý v případě posuzování potencionálního dlužníka?hromada kovových mincí na záběru fotky

Příjem je rozhodující faktor, který může být opravdu alfou a omegou vašeho půjčování. Příjem vlastně symbolizuje to, kolik peněz si můžete dovolit splatit. Jen si vezměte situaci, kdy si vezme půjčku několik milionů, ale váš příjem – čistý, bez nájmu, dluhů a dalších nákladů – sahá například do výše jenom několika tisíc, ať si to představíme, třeba jen tři tisíce korun vám zbydou každý měsíc.

Teď si představte, jak dlouho byste z těch tří tisíc financovali tu půjčku. Dejme tomu, že byste využívali opravdu plné tři tisíce proto, abyste zaplatili jeden milion korun. Trvalo by vám to zhruba tisíc měsíců, než byste splatili milion. A pokud to vypočítáme na roky, tak by vám to trvalo více než osmdesát let. To abyste si vzali půjčku kolem deseti, abyste měli v devadesáti splaceno.

Nejhorší na tom ale je, že někdy je půjčka to jediné, co stojí mezi vámi a vyšší výdělečností. Celá řada zaměstnání totiž vyžaduje (pokud jde o dobré zaměstnání), abyste měli vlastní vůz a byli tak schopni se vozit po celé republice, například pokud jste obchodní zástupce. Mnoho firem také dělá celou řadu věcí pro své zaměstnance. Ale někdy se prostě stane, že abyste přesvědčili zaměstnavatele, že jste skutečně hodni těch několika desítek tisíc, musíte ho přesvědčit. Minimálně slušné oblečení je naprostý základ. A i takové slušné oblečení stojí, tedy pokud ho kupujete naráz a rychle.člověk hledající s dalekohledem peníze

Nic z tohohle ale nemusíte řešit, pokud je vaším cílem hypotéka bez dokládání příjmů. Díky ní totiž nezáleží na vašem příjmu a vy tak máte unikátní příležitost získat velký finanční obnos na cokoliv, co si přejete.