Jak vybírat chodítka pro nejmenší děti

Děti jsou v prvním roce života velmi zvídavé a také se velmi rychle učí. Začínají se stavět na své nohy a potřebují mít k tomu kvalitní oporu.

Jak vybírat chodítka pro nejmenší děti

Malé děti jsou velmi zvídavé a zejména v prvním roce života se velmi rychle vyvíjejí. Zatímco prvních několik měsíců jen leží, jakmile si začnou sedat, lézt a následně se už i stavět na vlastní nohy, jsou téměř k nezastavení. Když se děti učí chodit neobejde se to většinou bez pádů, ale to může dítě zbrzdit, některé dostanou strach a do dalších krůčků už se příliš neženou. Jiné jsou zase odvážnější. Každé dítě by se však mělo začít učit chodit s kvalitní oporou, kterou najdou v chodítku. To se jim stane nejen pomocníkem ale i hračkou, kterou budou objevovat.

pexels-photo-1275235

Pevná opora

Kvalitní chodítko by mělo být vyrobeno z pevného ale zdravotně nezávadného materiálu. Kromě opory pak většinou chodítka poskytují dítěti i prostor pro hraní v podobě zabudovaných interaktivních prvků. Takové chodítko pak s dítětem doslova roste, protože si s ním může vyhrát ještě v době, kdy jen sedí a následně se s ním naučí dělat své první krůčky. Vybrat si můžete ze široké škály nejrůznějších produktů z této kategorie, chodítko pro holčičku nebo chlapečka může být barevně odlišené a samozřejmostí jsou veselé postavičky zvířátek a oblíbených postaviček, které děti jistě velmi potěší.

pexels-photo-1130172

Má to smysl

První kroky v životě jsou vždycky velmi důležité. Dítě by nemělo mít strach z toho zkoušet nové věci a k tomu chůze bezesporu patří. Vhodná pomůcka jim pomůže začít objevovat svět a také své vlastní možnosti. Chodítko dítě bude bezpečně jistit zároveň mu však dá prostor, aby se zdokonalovalo. Rodič pak nemusí dítě hlídat při každém jeho kroku a nemusí se obávat zbytečných a nebezpečných pádů.

Výhodou jsou i hrací prvky, které k tomu patří. Díky nim si dítě osvojí nejrůznější a mnohdy i úplně nové zvuky, mohou si pohrát a postupně se pak propracovat až k samotné chůzi. Než se ale dítě rozběhne samostatně a bez obav, chvíli to bude trvat.

Nechte své dítě hrát si a objevovat svět již od malička.