Jak na levné a zároveň pohodové stěhování po Praze

Stěhovat se na poslední chvíli, ve spěchu a stresu je to nejhorší, co vás může potkat. Tomuto postupu se snažte vyhnout za každou cenu. Ovšem máme pro vás tip na ještě lepší organizaci celého procesu – možná trochu neobvyklé, ale účinné – mít všechno do posledního puntíku připraveno dva dny před vypuknutím akce. A to i tehdy, máte-li sjednanou profesionální firmu levného stěhování v Praze, která vám demontuje nábytek, poskytne balicí materiál a v podstatě vykoná tu fyzicky nejobtížnější práci.

papírový karton

Když je všechno připraveno již dva dny před stěhováním

Možná vás ještě něco zajímavého napadne – přípravy před stěhováním vyžadují obvykle pohyb, a to nemusí jít zrovna o přenášení těžkých břemen, stačí pouhé balení věcí jednu po druhé do krabic a pobíhání po bytě nebo venku na zahradě. Tím se uvolňují do krve endorfiny (hormony štěstí), a pokud vše stihnete dva dny před stěhováním a uděláte si následující den volno, budete se cítit více svěží a plni elánu a tehdy vás mohou napadnout zajímavé myšlenky ohledně nového působiště – co tam změnit, vylepšit, jak jej zařídit atp.

krabice na stěhování

Zklidníte adrenalin a načerpáte síly – den před stěhováním už nedělejte nic a pouze si užívejte volný den. Jděte se projít do lesa nebo vyrazte na kole na nenáročnou projížďku, čtěte svou oblíbenou knihu, zajděte na oběd do pizzerie, zkrátka vysaďte. Načerpáte tím spoustu sil, zregenerujete organismus, a ačkoliv vás bude stěhovat firma a na vás pak bude už jen vybalování věcí a zabydlování, nebudete unavení, rozmrzelí a vystresovaní.

Psychologický efekt volného dne – jet v jednom zátahu nonstop od balení přes stěhování a vybalování vám může spustit lavinu depresí a možná, že i ulehnete do postele s nemocí. Volný den před stěhováním je důležitý i pro psychiku, abyste měli čas i na sebe a nebyli jen v zápřahu povinností. Už tak je jich na vás jistě mnoho a současný život nám to zrovna příliš neusnadňuje.