Elektrický zubní kartáček pro zdravý úsměv


Proč je lepší?
Zatímco při běžném čištění vykonáte zhruba 500 – 600 pohybů za minutu, elektrické kartáčky jich zvládnou zhruba 8000, některé i jednou tolik. To už je rozdíl třídy, kterého ručním čištěním jen těžko dosáhnete.
dětský úsměv.jpg
Co ještě umí?
Mezi další výhody patří i užitečné funkce, které usnadňují čištění a zvýší jeho efektivitu:
·        Časovač – ruku na srdce, čas potřebný k důkladné dentální hygieně často ošidí každý z nás. A jen málokdo přesně ví, jak dlouho touto činností přesně stráví. Některé kartáčky nehlídají jen časový limit, ale umí ho i rozdělit do několika částí.
·        Funkce–  některé modely kromě klasického čištění „umí“ i leštění zubů nebo masáž dásní, u dalších máte zase na výběr náhradní, různě tvarované hlavice.
·        Senzor tlaku– velmi užitečná funkce, která hlídá, abyste přílišným tlakem při čištění neublížili neublížili svým zubům a především dásním.
elektrický zubní kartáček.jpg
Jste citlivka?
Při výběru se můžete rozhodovat mezi dvěma typy kartáčků – sonické nebo rotační. Při výběru se primárně řídíme citlivostí zubů a dásní.
Sonické kartáčky jsou vhodné i pro zuby citlivější, protože pracují na principu drobných vibrací, hlavice kartáčku se tedy neotáčí. Čištění je tak jemnější, protože směs zubní pasty nebo ústní vody a slin se dostává do prostor mezi zuby jen touto jemnou vibrací, přenášenou z těla kartáčku do štětin hlavice.
Rotační a oscilačně-rotační kartáčky naproti tomu používají krouživý, mechanický pohyb kolem zubu, podobně jako při čištění ručním. Jsou tak sice z principu věci účinnější (krouží kolem každého zubu zvlášť), ale i „drsnější“ k zubům a dásním, takže se doporučují především lidem s bezproblémovými zuby a především dásněmi – ty citlivější by totiž mohly poškodit.
Příslušenství
Není výjimkou, že zakoupený kartáček využívá celá rodina, což je možné díky velkému výběru náhradních hlavic – v nabídce jsou i dětské, s extra jemnými štětinami. Na zvážení je pak nákup dalšího „těla“ kartáčku podle potřeb a zvyklostí rodiny.
Dalším využívaným doplňkem může být i cestovní pouzdro, které vám umožní jednoduchou a hygienickou přepravu kdekoliv, kam se vydáte.