Důležitost péče o vaši pleť


Věděli jste, že je naše kůže největším orgánem našeho těla? Proto je pochopitelné, že péče o ni je velice důležitá. Ale to nepůjde jen tak samo. O svou pleť se musíte pečlivě starat. S věkem totiž přicházejí různé změny, které se týkají vaší pleti. Vrásky, akné, pigmentové skvrny, jizvičky a podobně. Při správné péči ale dokážete tyto změny redukovat, nebo alespoň zpomalit jejich příchod. Pokud nad tím mávnete rukou, že i když se o pleť nestaráte, stejně vypadá pořád dobře, nenechte se zmást. Možná teď, ale za pár let vám to může vaše pleť pěkně spočítat.

Čistič

Nezapomínejte svou pleť každý den řádně vyčistit. Používejte k tomu jemné, neagresivní čistící prostředky, které jsou vhodné pro typ vaší pleti. Čistič vám pomáhá odstranit zbytky make-upu, odumřelé kožní buňky a nečistoty, které se v průběhu dne nashromáždili na vaší pleti.

žena

Oční krém

Víte, že aplikace očního krému je velmi důležitá? Běžné krémy obvykle nejsou testovány na to, abyste si je mohli aplikovat do citlivého očního okolí, na rozdíl právě od očních krémů. Kvalitní oční krém vám pomůže udržet vaše oční okolí hydratované a zpomalí tvorbu malých vrásek na tomto místě.

Lokální péče

Pokud máte na pleti nějaký problém, například akné, určitě je dobré pořídit si nějaký přípravek, který je určen přímo na to. Ale nezapomeňte, pokud máte přípravky na akné, aplikujte je jen tam, kde máte akné, abyste si zbytečně nevysušovali pleť.

krém

Hydratační krém

Hydratace je velmi důležitá a měla by být svatým grálem pro vaši péči o pleť. Pořiďte si kvalitní hydratační krém a nezapomeňte si ho každé ráno a večer poctivě nanášet. Hydratovaná pokožka působí na pohled úplně jinak než dehydratovaná.

Doplňková péče

A nezapomeňte na doplňkovou péči. Můžou to být různé masáže obličeje, obličejové masky nebo třeba doplňky stravy, které pomohou vaší pleti, jako například vitamín B, zinek nebo kolagen.